automn

وبلاگ شخصي پريسا اسدي

automnRight
social
#

وبلاگ شخصي پريسا اسدي

10 اسباب بازی برتر دخترانه سال

پنج شنبه نهم 2 1400


مهم : چی براش بخریم که مناسب باشه؟

خرید اسباب بازی ارزان یکی از دغدغه های این روزهای پدر و مادرهاست. خرید اسباب بازی جدید و باکیفیت هم که اولویت اصلی خونواده هاست. بنابراین گشت و گذار توی خیابان ها و پاساژها برای خرید عروسک و فیگور و اسباب بازی شیک و جدید پدر و مادر ها رو به شدت خسته می کنه اگر انتخاب رو به خود بچه ها بدیم، قطعا کار خیلی آسون می شه. چون بچه ها همون کسایی هستن که قراره با اون بازی کنه. اما اسباب بازی دخترونه چی خوبه بخریم که هم اون دوست داشته باشه، هم توش نکته آموزشی باشه؟

 

اسباب بازی و نکته های تربیتی

من همیشه می گم که به جای این که بچه ها رو از انجام کاری نهی کنید و دائماً بهشون بگوید "نکن" ، "نبین" ، "نشین" و ... بهتره که از تمایلات آنها برای چیزی که مورد پسند شما نیست در جهت خواسته های خودتون استفاده کنید. برای این که مطلب رو ساده تر بگیم یه مثال می زنم. شاید شما جز اون دسته خونواده هایی هستید که بچه ها را از تماشای فیلم های خارجی و الکی مثل مرد عنکبوتی و پرنسس ها که جنبه های تخیلی و اکشن دارند نهی کنید. اما چقدر در این مورد موفقید؟ چقدر مطمئنید که بچه ها در اتاق خواب خودشون یا وقتی که با دوستشون هستند، از کارتون ها تماشا نمی کنن؟!

کارتون و نکته های تربیتی

توصیه من به شما اینه که به جای این که اونو مرتب نهی کنید، نهایتاً یکبار کنارش اون کارتون رو تماشا کنید. نکات مثبت شخصیت قهرمان داستان را پیدا کنید. همچنین نکته های منفی که تو شخصیت اون هست رو هم بفهمید. برای مثال، به او یک اسباب بازی پرنسس هدیه بدهید و اولین باری که قراره باهاش بازی کنه شما هم همراهش باشید. موقع بازی بهش گوشزد کنید که پرنسس فلان نکته های مثبت رو داشت و فلان کارهای خوب رو انجام می داد.  اما پرنسس فلان کارهای بد رو هم انجام داد، واسه این که تو از پرنسس بهتر باشی اون کارها رو نکن. به همین سادگی و با همین ترفند بی خودی اعصاب خودتون رو خورد نمی کنید و اون رو مرتب کنترل نمی کنید هم اون چیزی که شما می خواهید عملی می شه

 

10  اسباب بازی دخترانه فوق العاده

پس با تمام این حرف ها بچه ها همیشه اولین انتخابی که موقع خرید عروسک و اسباب بازی دارن شخصیت های کارتونیه. به خاطر همین اولین انتخابتون باید همین باشه و ببینید که اون چه شخصیتی رو خیلی دوست داره. فروشگاه اینترنتی اسباب بازی که همه شخصیت های کارتونی از قدیمی مانند پلنگ صورتی و سیندرلا و سفید برفی و به ویژه کارتون های جدید مانند اسباب بازی شگفت انگیزان و باکوگان و دختر کفشدوزکی و گروه شب نقاب و اژدها سواران کارتون داستان اسباب بازی ها و پرنسس سوفیا و سگهای نگهبان را داشته باشد را سراغ دارید؟! اول از همه 10 تا از بهترین اسباب بازی های دخترونه رو بهتون می گیم و در آخر هم جایی که بتونید همه شون رو پیدا کنید بهتون معرفی می کنیم تا کارتون رو خیلی راحت کرده باشیم.


1- دختر کفشدوزکی

کارتون ماجراجویی در پاریس که به اسم قهرمان کارتون یعتی دختر کفشدوزکی هم شناخته می شود، یکی از کارتون های جدیدی است که دخترها خیلی اون رو دوست دارن و این روزها همه جا پر شده از دختر کفشدوزکی و گربه سیاه. یکی از نکته های خیلی جالب توی این کارتون اینه که هر کسی که نتونه به احساس منفی خودش غلبه کنه تبدیل به شرور می شه. به همین خاطر شرط اول برای اینکه آدم خوبی باشیم اینه که به احساس های منفی مون غلبه کنیم و نذاریم دهنمون از او حرفای بد پر بشه. اسباب بازی دختر کفشدوزکی چیزیه که این روزها و کلا توی جامعه مدرن بچه ها خیلی بهش نیاز دارن تا مثل دختر کفشدوزکی که قهرمان داستانه اونها هم سعی کنن همون کارهای خوب دختر کفشدوزکی رو انجام بدن.

 

2- السا و آنا

کارتون فروزن که بهش کارتون یخزده هم می گن یکی از اون کارتون هاییه که نه تنها توی ایران بلکه توی امریکا و کل دنیا خیلی خیلی طرفدار داره. قصه کارتون هم داستان دو تا خواهر خوب هست که به خاطر دلایلی توی کودکی از هم جدا شدن. توی این کارتون بچه ها یاد می گیرن که خواهرشون رو خیلی خیلی دوست داشته باشن و همیشه و همه جا مراقب اون باشن و هواشو داشته باشن. عروسک آنا و السا واسه هر دختری که خواهر داره واقعاً لازمه و خیلی چیزها رو تو خاطرش نگه می داره.

 

3- عروسک سارا

اما طرفدارهای عروسک های ایرانی باید حتما سراغ عروسک سارا برن. کسایی که عروسک های خارجی رو یه جور تهاجم فرهنگی می دونن و خوششون نمی آد بهترین پیشنهاد برای اونها عروسک سارا می تونه باشه که هم پوشیده اس و هم روسری سرش می کنه. این روزها خیلی عروسک سارا کمیاب شده اما من توی سایت دالیدل دیدم که موجوده و قیمتش هم خیلی مناسبه. عروسک شیک و خوشگلیه و برعکس عروسک های ایرانی دیگه بسته بندی خیلی شیکی هم داره. واسه همین برای کادو دادن خیلی خوبه.

 

4- پونی کوچولو

پونی کوچولو ها اسب های مهربون و بامزه ای هستن که توی سرزمین جادویی زندگی می کنن. اسب های پونی خلق و خوی آدم ها رو دارن و مثل آدم ها از یه چیزهایی خوششون می آن و از یه چیزهای دیگه ای بدشون می آد. هر کدومشون هم یه دوست صمیمی داره. مهم ترین چیزی که توی کارتون پونی کوچولوها دیده می شه اینه که دوستی جادو می کنه. یعنی باید یاد بگیریم که مراقب دوست هامون باشیم و چطوری با اون ها رفتار کنیم. اسباب بازی پونی کوچولو واسه پدر و مادرهایی که براشون مهارت های اجتماعی فرزندشون خیلی براشون مهمه یه درمونه.

 

5- عروسک پرنسس

عروسک پرنسس ها که عروسک هایی هستند که هر دختری دست کم یه دونه ازش دارن. پرنسس ها هم زیادن. پرنسس آریل توی کارتون پری دریایی، پرنسس سوفیا ، سیندرلا ، پرنسس جاسمین توی کارتون علاالدین، پرنسس دیانا، پرنسس آئورا توی کارتون زیبای خفته و خیلی های دیگه. عروسک سوفیا یکی از اون عروسک هاییه که این روزها بچه ها خیلی دوست دارن. کارتون پرنسس سوفیا درباره روابط بچه ها با دوستاشون و مهم تر از همه خونواده شون مثل برادر و خواهر داستان پردازی کرده و خیلی از مهارت های اجتماعی رو هم به بچه ها یاد می ده. کارتون سیندرلا رو هم که تقریباً همه دیدن. قصه دختری که صبوره و هیچ وقت ناامید نمی شه تا این که معجزه ای اتفاق می افته و اون رو از شرایط سختی که توش افتاده نجات می ده.

 


6- هلو کیتی

کارتون هلو کیتی نسخه های خیلی زیادی داره که معمولاً همه شون رو ژاپنی ها ساخته ان. کارتون هم درباره یه پیشی ملوسه که اسمش هلوکیتیه . کارتون هم جنبه های آموزشی خیلی زیادی داره و تقریباً روی همه چیزهایی که یه کودک باید یاد بگیره داستان پردازی کرده. از مهارت های اجتماعی رفتار با دوستان بگیر تا مهارت های فردی و نظافت شخصی. اسباب بازی و عروسک هلو کیتی یکی از چیزهاییه که تقریباً همه بچه ها دوستش دارن و عکسش روی خیلی وسایل بچه ها حک شده.

 

7- ال او ال سورپرایز

خیلی ها هنوز کارتون ال او ال سورپرایز رو ندیدن. اما من به تازگی تیزر کارتون ال او ال رو توی آپارات دیدم که سایت دالیدل اونجا گذاشته بود. توی کارتون هم عروسک های کوچولو ال او ال حضور دارن و می خواهن که با هم برن به یه مهمونی و توی راه برای یکی شون یه اتفاق بد می افته و از مهمونی جا می مونه. عروسک ال او ال مهم ترین چیزی که به بچه ها یاد می ده اینه که باید همیشه شیک و تمیز باشن. خرید عروسک ال او ال این روزها برای بچه ها خیلی مهم شده و عروسک ها خوب و باکیفیت هم توی بازار خیلی کمه. صبر کنید تا بهتون بگیم که از کجا می تونید عروسک های خوشگل و بزرگ ال او ال رو بخرید.

 

8- میکی موس

اسباب بازی میکی موس هم که سال ها که چه عرض کنم دهه ها است که همنشین ما هستن. احتمالا همه تون هم کارتون میکی موس رو دیدید. میکی موس هم که یه کارتون خیلی باحاله که برای خود من هنوز جذابه و اگه جایی باشم که تلویزیون در حال پخش اون باشه حتما می شینم و نگاه می کنم. میکی موس کلی دوست داره. واسه میکی موس همه اش اتفاق های بامزه می افته و خیلی وقت ها هم توی دردسر می افته. ولی اون با همکاری و با پشتوانه دوستای خوبی که داره از پس مشکلات برمی آد. اون همیشه با دوستاش مهربونه و قدر اون ها رو می دونه و اگه بتونه به اون ها هم کمک می کنه.

 

9- سگهای نگهبان

اسباب بازی سگهای نگهبان از روی کارتون پاپاترول ساخته شده. احتمالاً کارتون پاپاترول رو دیدید اما اگه ندیدید در همین حد بدونید که قصه این کارتون درباره یه گروه از سگ هاست که با همدیگه همکاری می کنن تا به دیگران کمک کنن. مثلا مارشال سگ آتشنشانه و یه سگ دیگه هم هست که غریق نجاته و الی آخر. کارتون جالبیه چون توانایی هر کدومشون واقعیه تخیلی نیست و با دنیای واقعی کاملا منطبقه. تازه به بچه ها هم یاد می ده که با همکاری هم می تونن کاری رو از پیش ببرن.

سگ های نگهبان یه گروه سگ هستند که با همدیگه و به کمک همدیگه کارهاشون رو انجام می ده. هر سگی برای خودش توانایی ها و استعدادهای خاصی داره که اون یکی نداره. به همین خاطر توی ماموریت ها در عین حال که هر کدومشون به تنهایی خیلی خوب و قوی هستند اما به کمک دیگری هم نیاز داره چون اون توانایی هایی داره که اون یکی نداره. پس سگ ها هم می دونن که چقدر قوی اند و هم می دونن که برای انجام کارها باید با هم همکاری کنند.

 

10- گروه شب نقاب

گروه شب نقاب قصه سه تا کودکه که اونها هم می تونن به آدم های شهرشون کمک کنن و جلو کسایی که می خوان به آدم ها و شهر آسیب بزنن بگیرن. مهم ترین چیزی که توی این کارتون خیلی خودنمایی می کنه اینه که هر کدوم از بچه ها باید اعتماد به نفس داشته باشن و خودشون رو باور داشته باشن. نباید بترسن و باید با فکر کردن راه حلی برای برطرف کردن مشکلات پیدا کنن. کارتون گروه شب نقاب از شبکه های داخلی ایران با دوبله فارسی هم پخش می شه. اسباب بازی گروه شب نقاب هم خیلی متنوعه از عروسک و فیگور بگیر تا لباس و نقاب شب نقاب ها همه چیش توی بازار پیدا می شه. اما من جدیدا چندتا عروسک شب نقاب توی سایت دالیدل دیدم که هیچ جایی هنوز اونها رو پیدا نکردم. قیمتش خیلی خوب بود. اگه خواستید شما هم یه سر به فروشگاه اینترنتی دالیدل بزنید.

 

خرید اسباب بازی شخصیت کارتونی

خوب حالا که این اسباب بازی های پسرونه خیلی خوب رو بهتون معرفی کردیم باید یه جای خوب که همه اون ها رو داشته باشه و قیمت هاش هم ارزون باشه هم بهتون معرفی کنیم تا کارمون رو کامل کرده باشیم. من خیلی توی گوگل جستجو کردم. تونستن یه فروشگاه اینترنتی پیدا کنم که همه این شخصیت ها رو داشته باشه. فروشگاه اسباب بازی دالیدل جای خیلی خوبیه برای خرید اسباب بازی شخصیت های کارتونی و سینمایی که به تازگی باهاش آشنا شدم و انقدر ازش خوشم اومد که قراره از این به بعد هر وقت خواستم برای پسرم اسباب بازی بخرم، برم سراغ اون. کافیه توی گوگل کلمه دالیدل رو جستجو کنید تا براتون بیاره.

 

 


(0) نظر
X